#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pořiďte si draky a přijďte je pouštět na Antonínek!

  11.09.2019 - Draci na podzimní oblohu prostě patří. Ze strání a luk se nám pomalu vytrácí a je potřeba to napravit! Proto si co nejdřív draka udělejte či kupte a přijďte ho pouštět v neděli 6. 10. 2019 od 14.30 na Svatý..

  Říjnová duchovní obnova s františkány na téma NOVÁ EVANGELIZACE

  08.09.2019 - Františkáni z Uh. Hradiště zvou všechny na nedělní odpoledne 13. 10. 2019 na Svatý Antonínek.Tentokrát se můžete těšit na hosty ze Společenství při Dóme sv. Martina v Bratislavě. Program odpoledne:14.00..

  Město Štramberk slaví 660. výročí. Vzpomínat budou i na „našeho“ P. Šuránka

  03.09.2019 - Štramberk slaví významné jubileum 660 let od povýšení na město. Připomenou si i důležitou osobnost štramberské historie - P. Antonína Šuránka.V neděli 29. 9. v 16.00 ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého..

  Antonínek zažil před Domácí poutí zatěžkávací zkoušku

  Před svátkem sv. Antonína Paduánského, kdy se v Blatnici každoročně 13. června slaví tzv. Domácí pouť, zažil Antonínek zatěžkávací zkoušku. Vše v nedělním odpoledni odstartovala v devět hodin závěrečná přednáška duchovní obnovy, kterou zde od pátečního odpoledne vedl kapucínský kněz P. Felix Tkáč z Bratislavy. Na ni navázala mše svatá.

  Od tří hodin začaly pravidelné modlitby Hodinek a další mše svatá, jejímž celebrantem byl P. Vladimír Těthal. To už byly v plném proudu přípravy koncertu, který byl naplánovaný na pátou hodinu. Zatímco dopoledne na věřící pražilo slunce, po obědě se zatáhlo a těsně před zahájením koncertu už padaly první kapky deště. Temně zatažené nebe zřejmě odradilo mnohé návštěvníky od účasti. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Pršelo jen při vystoupení blatnické scholy. Jakmile se ke slovu dostal brněnský GospelChoir, mraky se roztrhaly a dokonce začalo svítit sluníčko. Poté se ke slovu dostala kapela Felice s P. Felixem. Vyvrcholením koncertu bylo vystoupení slovenské skupiny Kapucíni a Stanley, kteří končili až v hluboké noci. Všichni účinkující byli odměněni bouřlivým potleskem.

  "Ještě minulý týden jsem o Antonínku téměř nic nevěděl. Po třech dnech pobytu musím říct, že je to úžasné místo. Líbí se mně tady víc než na Hostýnku. Věřím, že jsem zde nebyl naposledy," podělil se o dojmy P. Felix. S jeho názorem naprosto souhlasil i zpěvák Stanley. "Byl to neuvěřitelný víkend, který mně uběhl jako lusknutí prsty. Kromě Antonínku jsme totiž hráli také v Boršicích u Buchlovic na primicích. Moc se mně tu líbí," řekl v nedělní noci těsně před odjezdem do Bratislavy Stanley.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie