#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Společná křížová cesta na Antonínku

  24.02.2020 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ...Jednu křížovou cestu můžeme..

  Blatnická fara voní novotou.

  19.02.2020 - Od pondělka 17.2.2020 do dnešního dne středy 19.2.2020 probíhala v Blatnici na faře brigáda hlavně pro ženy. Nicméně se našla práce i pro muže. Jako brigádník se dokončovacích prací účastní i p. Zdeněk..

  I v březnu budou na Antonínku kněží prosit za vlastní posvěcení

  17.02.2020 - Březnové modlitební setkání kněží a věřících se koná v úterý 3. 3. 2020 od 15.00. Program: korunka k Božímu milosrdenstvímše svatáadorace Už jedenáctým rokem se skupina kněží schází zpravidla..

  Antonínek zažil před Domácí poutí zatěžkávací zkoušku

  Před svátkem sv. Antonína Paduánského, kdy se v Blatnici každoročně 13. června slaví tzv. Domácí pouť, zažil Antonínek zatěžkávací zkoušku. Vše v nedělním odpoledni odstartovala v devět hodin závěrečná přednáška duchovní obnovy, kterou zde od pátečního odpoledne vedl kapucínský kněz P. Felix Tkáč z Bratislavy. Na ni navázala mše svatá.

  Od tří hodin začaly pravidelné modlitby Hodinek a další mše svatá, jejímž celebrantem byl P. Vladimír Těthal. To už byly v plném proudu přípravy koncertu, který byl naplánovaný na pátou hodinu. Zatímco dopoledne na věřící pražilo slunce, po obědě se zatáhlo a těsně před zahájením koncertu už padaly první kapky deště. Temně zatažené nebe zřejmě odradilo mnohé návštěvníky od účasti. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Pršelo jen při vystoupení blatnické scholy. Jakmile se ke slovu dostal brněnský GospelChoir, mraky se roztrhaly a dokonce začalo svítit sluníčko. Poté se ke slovu dostala kapela Felice s P. Felixem. Vyvrcholením koncertu bylo vystoupení slovenské skupiny Kapucíni a Stanley, kteří končili až v hluboké noci. Všichni účinkující byli odměněni bouřlivým potleskem.

  "Ještě minulý týden jsem o Antonínku téměř nic nevěděl. Po třech dnech pobytu musím říct, že je to úžasné místo. Líbí se mně tady víc než na Hostýnku. Věřím, že jsem zde nebyl naposledy," podělil se o dojmy P. Felix. S jeho názorem naprosto souhlasil i zpěvák Stanley. "Byl to neuvěřitelný víkend, který mně uběhl jako lusknutí prsty. Kromě Antonínku jsme totiž hráli také v Boršicích u Buchlovic na primicích. Moc se mně tu líbí," řekl v nedělní noci těsně před odjezdem do Bratislavy Stanley.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie