#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  DUŠE SLOVÁCKA. Přijďte nabrat sílu do dalších dnů

  29.06.2020 - Přijměte pozvání na duchovní obnovu s názvem DUŠE SLOVÁCKA, která se uskuteční v poutním areálu na Svatém Antonínku. Začátek ve čtvrtek 2. července 2020 v 8.45.Ukončení v sobotu 4.července 2020 ve 20.00..

  Společně pěšky na Velehrad

  29.06.2020 - Matice svatoantonínská zve i v letošním roce poutníky všech generací ke společnému putování na Velehrad. Pouť zahájíme 4. července 2020 v 6:00 společnou modlitbou v kapli a vyrazíme ze Svatého Antonínku..

  Arcidiecéze má tři novokněze. Jedna primiční mše svatá bude na Antonínku

  29.06.2020 - V sobotu 27. 6. 2020 přijali tři mladí muži v naší arcidiecézi kněžské svěcení. Vojtěch Radoch, rodák z Ostrožské Lhoty, bude sloužit svou první mši svatou v pondělí 6. 7. 2020 v 15.00 na Svatém Antonínku..

  Arcidiecéze má tři novokněze. Jedna primiční mše svatá bude na Antonínku

  V sobotu 27. 6. 2020 přijali tři mladí muži v naší arcidiecézi kněžské svěcení.
  Vojtěch Radoch, rodák z Ostrožské Lhoty, bude sloužit svou první mši svatou v pondělí 6. 7. 2020 v 15.00 na Svatém Antonínku.

  Fotogalerie ze svěcení zde a zde

  Více o primici zde

  Aktualita na ado.cz:

  Kněžské svěcení z rukou arcibiskupa Jana Graubnera přijali v sobotu 27. června 2020 v olomoucké katedrále sv. Václava tři kandidáti: Josef Hovád z Říkovic, Milan Maštera z Vyškova-Dědic a Vojtěch Radoch z Ostrožské Lhoty.

  „Dát život za druhé je záležitost každého dne - je to postoj, kdy středem není moje já, moje nároky a práva, ale důraz jsem přenesl na Boží ‚ty‘ a dal se do služby: chci to, co chceš ty, a jestli ty se dáváš těm, které miluješ, chci to i já," zmínil ve své homilii arcibiskup Graubner a pokračoval: „Dary, které jste dostali, máte pro to, abyste mohli být užiteční. Jsme-li bohatí na Boží milost, máme povinnost se o ni dělit s druhými - i s těmi, kteří o to nestojí a které máme nosit v srdci zvláště při modlitbě." A obrátil se také k přítomným věřícím: „Prosím vás, abyste kněze doprovázeli modlitbou a spoluprací. Církev nejsou jen kněží, spoluzodpovědnost máme všichni - všichni se máme dávat k Bohu k dispozici, aby skrze nás mohl působit."

  V závěru bohoslužby se novokněží dozvěděli i svá budoucí působiště. Josef Hovád byl jmenován kaplanem v Bystřici pod Hostýnem, Bílavsku, Loukově, Rusavě a Vítonicích. Milan Maštera bude působit jako kaplan v Hranicích, Partutovicích a Potštátu a také jako kaplan pro mládež hranického děkanátu. A Vojtěch Radoch byl jmenován kaplanem ve Valašských Kloboukách.

   

  Fotogalerie