#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Postní duchovní obnova na Velehradě

  13.01.2020 - Všichni členové i nečlenové Matice svatoantonínské jsou opět zváni na postní duchovní obnovu.Tentokrát nás duchovně doprovodí P. Adam Rucki, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání v ostravsko-opavské..

  I v letošním roce nás františkáni zvou na Svatý Antonínek

  13.01.2020 - Františkáni z Uherského Hradiště a společenství RUAH nás srdečně zvou i v roce 2020 na Svatý Antonínek.Už teď si můžete termíny poznačit do svých diářů:Sobota 6. června (14.00 - 20.00)New age a křesťanská..

  Motorkářská pouť na Svatém Antonínku

  12.01.2020 - První motorkářská pouť na Svatém Antonínku se bude konat v neděli 26. dubna 2020.Program: 14.00 sjezd motorek 15.00 mše svatá, celebruje P. Felix Maria Žižka OFM Po mši svaté následuje žehnání motorek..

  Blatnické zvony utichly

  Obyvatelé Blatnice mohli zaregistrovat, že již několik dnů není slyšet zvuk kostelních zvonů. "I z druhého zvonu upadlo srdce, takže je v současné době funkční pouze umíráček. Ten samozřejmě nemůže nahradit klasické zvonění ráno, v poledne, večer a před mší svatou," informoval o vzniklé situaci kostelník Josef Petratur.

  Poslední porucha jasně ukázala, že jsou plánované opravy zvonů naprosto nezbytné. Do současné doby se při sbírkách podařilo vybrat už více než 158 000 Kč. Celkové náklady na opravu si ale vyžádají náklady okolo dvou set tisíc korun.

  Zájemci si mohli zvony prohlédnout například při oslavách Farního dne v srpnu roku 2005.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie