#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Matiční pouť s námi 2. 6. oslaví P. Zdeněk Jančařík, SDB

  22.05.2019 - Pouť Matice svatoantonínské se v letošním roce uskuteční v neděli 2. 6. 2019. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Zdeněk Jančařík, Salesián Dona Boska. Naše poutní místo mu určitě není úplně cizí..

  Ovdovělí se i letos setkají na Antonínku

  20.05.2019 - První setkání ovdovělých v naší arcidiecézi se konalo v roce 2012. Od té doby se společenství rozrostlo a ženám i mužům, kteří ztratili své partnery, nabízí širokou škálu aktivit.V letošním roce se..

  Svatodušní koncert na Antonínku

  20.05.2019 - Na svatodušní neděli 9. 6. 2019 v 19:00hod. se uskuteční v kapli na Antonínku koncert duchovní hudby. Účinkovat budou: Tres ex nobis ( vokální trio )                          Martin Janál a Marek..

  Členové moravských matic se setkali na Hostýně

  Členové moravských matic se setkali na šesté společné pouti. Hostitelem bylo poutní místo Svatý Hostýn a hlavní mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner.

  Záměrem bylo setkat se mezi sebou, vyjádřit si vzájemnou podporu a vyprosit si Boží požehnání a ochranu Panny Marie pro nadcházející poutní sezonu.

  Rok 2019 bychom měli prožívat jako přípravu na Mimořádný misijní měsíc

  Poutní místa jsou v podstatě misijním územím. Přichází na ně poutníci, turisté, věřící, nevěřící, hledající, ... a to je obrovský prostor pro misijní činnost všech matic.

  V začátcích svého působení na Svatém Antonínku napsal v roce 1941 P. Šuránek do pamětní knihy následující větu: „Kdo se objeví na kopci, stává se „farníkem", třeba mu s láskou vyjít vstříc." To by mělo být našim cílem i dnes.

  Fotogalerie na webu Člověk a víra

  Fotogalerie a text na webu  Hostyn.cz

  Aktualita na webu arcidiecéze zde

  Fotogalerie