#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Výzdoba oltáře při DOŽÍNKOVÉ POUTI

  16.08.2019 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Na Antonínku poděkujeme za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i 200 let od obnovy poutního místa

  31.07.2019 - Ke konci prázdnin neodmyslitelně patří děkovná pouť na Svatém Antonínku. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými plody z našich..

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Členové moravských matic se setkali na Hostýně

  Členové moravských matic se setkali na šesté společné pouti. Hostitelem bylo poutní místo Svatý Hostýn a hlavní mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner.

  Záměrem bylo setkat se mezi sebou, vyjádřit si vzájemnou podporu a vyprosit si Boží požehnání a ochranu Panny Marie pro nadcházející poutní sezonu.

  Rok 2019 bychom měli prožívat jako přípravu na Mimořádný misijní měsíc

  Poutní místa jsou v podstatě misijním územím. Přichází na ně poutníci, turisté, věřící, nevěřící, hledající, ... a to je obrovský prostor pro misijní činnost všech matic.

  V začátcích svého působení na Svatém Antonínku napsal v roce 1941 P. Šuránek do pamětní knihy následující větu: „Kdo se objeví na kopci, stává se „farníkem", třeba mu s láskou vyjít vstříc." To by mělo být našim cílem i dnes.

  Fotogalerie na webu Člověk a víra

  Fotogalerie a text na webu  Hostyn.cz

  Aktualita na webu arcidiecéze zde

  Fotogalerie