#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Matiční pouť s námi 2. 6. oslaví P. Zdeněk Jančařík, SDB

  22.05.2019 - Pouť Matice svatoantonínské se v letošním roce uskuteční v neděli 2. 6. 2019. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Zdeněk Jančařík, Salesián Dona Boska. Naše poutní místo mu určitě není úplně cizí..

  Ovdovělí se i letos setkají na Antonínku

  20.05.2019 - První setkání ovdovělých v naší arcidiecézi se konalo v roce 2012. Od té doby se společenství rozrostlo a ženám i mužům, kteří ztratili své partnery, nabízí širokou škálu aktivit.V letošním roce se..

  Svatodušní koncert na Antonínku

  20.05.2019 - Na svatodušní neděli 9. 6. 2019 v 19:00hod. se uskuteční v kapli na Antonínku koncert duchovní hudby. Účinkovat budou: Tres ex nobis ( vokální trio )                          Martin Janál a Marek..

  Druhý den Antonínova léta

  Od rána bylo na Antoníku pořádně živo. Na místo před desátou hodinou dorazilo více než šedesát dětí nejen z Blatnice a Ostrožské Lhoty, ale třeba také ze Vnorov, Brna, Slavkova u Brna, Chicaga a Říma. Mezi děti dnes také dorazil rodák z Blatnice pod Svatým Antonínkem salesiánský kněz P. František Bezděk, ředitel DIS Fryšták.

  Hned se s dětmi zapojil do her a velmi poutavou formou jim vyprávěl o svatém Dominikovi Saviovi. Tohoto světce potom večer také připomněl při mši svaté. Zároveň všechny přítomné upozornil, že je třeba vše dělat s radostí a láskou v srdci, čímž se stáváme svatými.

  Oběd se pro děti vařil v Kulturním domě v Blatničce a některé maminky už přinesly na Antonínek také buchty. Další buchty, pomazánky i přebytky ovoce pořadatelé přivítají, protože se za účast na Antonínově létě nevybírá žádný poplatek. Dokonce i na stravu je možné dát pouze dobrovolný příspěvek, aby se skutečně mohli zúčastnit všichni zájemci.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie