#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Křížová cesta na Antonínku nám slouží už sedmdesát let

  20.03.2019 - Na faru v Blatnici přišel e-mail a v něm malá prosba. Pán z Kutné Hory, který už 20 let navštěvuje a mapuje křížové cesty v přírodě, prosil o informace, které se týkají té naší na Svatém Antonínku..

  Pozvání na křížovou cestu

  05.03.2019 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ... Jednu křížovou cestu můžeme..

  Nahlédněte do posledního čísla našeho občasníku

  05.03.2019 - Poutník svatoantonínksý je občasník vydávaný Maticí svatoantonínkskou od roku 1999 pro potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Poslení číslo naleznte v příloze.Starší čísla jsou ke čtení..

  Druhý den Antonínova léta

  Od rána bylo na Antoníku pořádně živo. Na místo před desátou hodinou dorazilo více než šedesát dětí nejen z Blatnice a Ostrožské Lhoty, ale třeba také ze Vnorov, Brna, Slavkova u Brna, Chicaga a Říma. Mezi děti dnes také dorazil rodák z Blatnice pod Svatým Antonínkem salesiánský kněz P. František Bezděk, ředitel DIS Fryšták.

  Hned se s dětmi zapojil do her a velmi poutavou formou jim vyprávěl o svatém Dominikovi Saviovi. Tohoto světce potom večer také připomněl při mši svaté. Zároveň všechny přítomné upozornil, že je třeba vše dělat s radostí a láskou v srdci, čímž se stáváme svatými.

  Oběd se pro děti vařil v Kulturním domě v Blatničce a některé maminky už přinesly na Antonínek také buchty. Další buchty, pomazánky i přebytky ovoce pořadatelé přivítají, protože se za účast na Antonínově létě nevybírá žádný poplatek. Dokonce i na stravu je možné dát pouze dobrovolný příspěvek, aby se skutečně mohli zúčastnit všichni zájemci.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie