#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pořiďte si draky a přijďte je pouštět na Antonínek!

  11.09.2019 - Draci na podzimní oblohu prostě patří. Ze strání a luk se nám pomalu vytrácí a je potřeba to napravit! Proto si co nejdřív draka udělejte či kupte a přijďte ho pouštět v neděli 6. 10. 2019 od 14.30 na Svatý..

  Říjnová duchovní obnova s františkány na téma NOVÁ EVANGELIZACE

  08.09.2019 - Františkáni z Uh. Hradiště zvou všechny na nedělní odpoledne 13. 10. 2019 na Svatý Antonínek.Tentokrát se můžete těšit na hosty ze Společenství při Dóme sv. Martina v Bratislavě. Program odpoledne:14.00..

  Město Štramberk slaví 660. výročí. Vzpomínat budou i na „našeho“ P. Šuránka

  03.09.2019 - Štramberk slaví významné jubileum 660 let od povýšení na město. Připomenou si i důležitou osobnost štramberské historie - P. Antonína Šuránka.V neděli 29. 9. v 16.00 ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého..

  Na Hlavní pouť přijede P. Vojtěch Kodet

  Pondělní Domácí pouť ještě doznívá v srdcích všech, kdo se jí zúčatnili a už je za dveřmi další. V neděli se na Antonínku uskuteční tzv.Hlavní pouť, která se zde slaví vždy následující neděli po svátku sv. Antonína Paduánského. Letos připadá až na 19. června.

  V ten den budou na kopci hned tři mše svaté. V 8 hod. se spirituálem kněžského semináře P. Janem Szkanderem, v 9 hod. s farářem z Ostrožské Lhoty P. Miroslavem Reifem a v 10.30 bude hlavním celebrantem karmelitánský kněz P. Vojtěch Kodet. Tím ovšem duchovní program na Antonínku neskončí. Na 14. hod. je naplánovaná adorace se svátostným požehnáním a od 14.30 hod. bude následovat přednáška vynikajícího kazatele P. Vojtěch Kodeta.

  Výhodou je, že si zájemci mohou na faře zakoupit stravenky. Za ty jim pak bude vydán přímo na kopci oběd. Bude se podávat řízek s bramborem a zeleninovou oblohou. Nikdo proto nebude muset spěchat domů a pak se zase vracet na kopec. Každý si může celý den prožít v klidu a pohodě.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie