#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Společná křížová cesta na Antonínku

  24.02.2020 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ...Jednu křížovou cestu můžeme..

  Blatnická fara voní novotou.

  19.02.2020 - Od pondělka 17.2.2020 do dnešního dne středy 19.2.2020 probíhala v Blatnici na faře brigáda hlavně pro ženy. Nicméně se našla práce i pro muže. Jako brigádník se dokončovacích prací účastní i p. Zdeněk..

  I v březnu budou na Antonínku kněží prosit za vlastní posvěcení

  17.02.2020 - Březnové modlitební setkání kněží a věřících se koná v úterý 3. 3. 2020 od 15.00. Program: korunka k Božímu milosrdenstvímše svatáadorace Už jedenáctým rokem se skupina kněží schází zpravidla..

  Na Hlavní pouť přijede P. Vojtěch Kodet

  Pondělní Domácí pouť ještě doznívá v srdcích všech, kdo se jí zúčatnili a už je za dveřmi další. V neděli se na Antonínku uskuteční tzv.Hlavní pouť, která se zde slaví vždy následující neděli po svátku sv. Antonína Paduánského. Letos připadá až na 19. června.

  V ten den budou na kopci hned tři mše svaté. V 8 hod. se spirituálem kněžského semináře P. Janem Szkanderem, v 9 hod. s farářem z Ostrožské Lhoty P. Miroslavem Reifem a v 10.30 bude hlavním celebrantem karmelitánský kněz P. Vojtěch Kodet. Tím ovšem duchovní program na Antonínku neskončí. Na 14. hod. je naplánovaná adorace se svátostným požehnáním a od 14.30 hod. bude následovat přednáška vynikajícího kazatele P. Vojtěch Kodeta.

  Výhodou je, že si zájemci mohou na faře zakoupit stravenky. Za ty jim pak bude vydán přímo na kopci oběd. Bude se podávat řízek s bramborem a zeleninovou oblohou. Nikdo proto nebude muset spěchat domů a pak se zase vracet na kopec. Každý si může celý den prožít v klidu a pohodě.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie