#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Vyšlo nové číslo Poutníka svatoantonínského

  13.02.2018 - Poutník svatoantonínksý je občasník vydávaný Maticí svatoantonínkskou od roku 1999 pro potřebu svých členů.Na jeho stránkách naleznete pozvánky a zprávy z uskutečněných akcí. Dozvíte se více informací..

  Zašová zve na POUŤ MORAVSKÝCH MATIC

  03.02.2018 - Poprvé se členové jednotlivých matic sešli na společné pouti v roce 2014 na Svatém Kopečku. Svatý Antonínek hostil poutníky z různých poutních míst, která jsou po Moravě rozeseta, roku 2016.Letos pomyslnou..

  Svatý Antonínek si letos připomíná 350. výročí od svého založení

  02.02.2018 - V roce 2018 uplyne 350 let do doby, kdy kníže Hartman z Lichtenštejna položil základní kámen a nechal na svém panství postavit rotundu zasvěcenou svatému Antonínu z Padovy. Malá sakrální stavba během staletí..

  Odpověď na opakující se dotazy ohledně semináře P. Eliase Velly

  Vzhledem k tomu, že se ozývají každý den další a další lidé s některými dotazy, zveřejňujeme je také zde. Většina se ptá, jestli může přijet na jednu přednášku či mši svatou, i když nejsou přihlášeni. To není možné... Mše svaté i přednášky budou jen pro přihlášené účastníky semináře.

  Pokud se skutečně zúčastní všech více než čtyři sta přihlášených lidí, tak je kapacita kostela i přilehlého Domu Svaté Rodiny zcela naplněna. Není možné si vzít s sebou ani skládací židličku, jak si někteří zájemci plánují, protože by ji jednoduše nebylo kam postavit. Volný prostor v chrámu, kde nejsou lavice, bude totiž do posledního místa zaplněný židlemi a lavičkami, které se přivezou z kulturního domu a z Antonínku.

  Děkujeme za pochopení. Ti, na které se letos nedostalo, protože poslali přihlášku pozdě, nebo ji vůbec neposlali, mohou využiít nabídky naší farnosti v příštím roce, kdy zde bude v červnu otec Elias Vella celý týden. Kdo se chce ovšem zúčastnit jeho exercicií, musí se včas přihlásit a zaplatit konferenční poplatek.

  Nevolejte, prosím, pokud odpovědi na své otázky naleznete na tomto webu. Myslím, že je zde zveřejněno naprosto vše, co se každý potřebuje dozvědět.

  Za organizační tým Lenka Fojtíková

  Fotogalerie