#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Plody z Vaší zahrádky mohou okrášlit dožínkovou pouť

  14.08.2018 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Při dožínkové pouti poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Těšit se můžeme i na kulturní program

  06.08.2018 - Poslední srpnovou neděli se na Svatém Antonínku bude konat tradiční dožínková pouť. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní a poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými..

  Před sedmdesáti lety zemřel na Antonínku fotograf Fráňa Huml

  01.08.2018 - Nad zárubní dveří v tzv. druhé sakristii kaple je umístěna pamětní deska, na které je napsáno: „Zde zemřel v pondělí 2. srpna 1948 v 18:25 hod. po celodenní práci v kapli sv. Antonína ve věku 48 let fotograf..

  Odpověď na opakující se dotazy ohledně semináře P. Eliase Velly

  Vzhledem k tomu, že se ozývají každý den další a další lidé s některými dotazy, zveřejňujeme je také zde. Většina se ptá, jestli může přijet na jednu přednášku či mši svatou, i když nejsou přihlášeni. To není možné... Mše svaté i přednášky budou jen pro přihlášené účastníky semináře.

  Pokud se skutečně zúčastní všech více než čtyři sta přihlášených lidí, tak je kapacita kostela i přilehlého Domu Svaté Rodiny zcela naplněna. Není možné si vzít s sebou ani skládací židličku, jak si někteří zájemci plánují, protože by ji jednoduše nebylo kam postavit. Volný prostor v chrámu, kde nejsou lavice, bude totiž do posledního místa zaplněný židlemi a lavičkami, které se přivezou z kulturního domu a z Antonínku.

  Děkujeme za pochopení. Ti, na které se letos nedostalo, protože poslali přihlášku pozdě, nebo ji vůbec neposlali, mohou využiít nabídky naší farnosti v příštím roce, kdy zde bude v červnu otec Elias Vella celý týden. Kdo se chce ovšem zúčastnit jeho exercicií, musí se včas přihlásit a zaplatit konferenční poplatek.

  Nevolejte, prosím, pokud odpovědi na své otázky naleznete na tomto webu. Myslím, že je zde zveřejněno naprosto vše, co se každý potřebuje dozvědět.

  Za organizační tým Lenka Fojtíková

  Fotogalerie