#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Společná křížová cesta na Antonínku

  24.02.2020 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ...Jednu křížovou cestu můžeme..

  Blatnická fara voní novotou.

  19.02.2020 - Od pondělka 17.2.2020 do dnešního dne středy 19.2.2020 probíhala v Blatnici na faře brigáda hlavně pro ženy. Nicméně se našla práce i pro muže. Jako brigádník se dokončovacích prací účastní i p. Zdeněk..

  I v březnu budou na Antonínku kněží prosit za vlastní posvěcení

  17.02.2020 - Březnové modlitební setkání kněží a věřících se koná v úterý 3. 3. 2020 od 15.00. Program: korunka k Božímu milosrdenstvímše svatáadorace Už jedenáctým rokem se skupina kněží schází zpravidla..

  Oprava kostela pokračuje

  Oprava farního kostela sv. Ondřeje je v plném proudu. Kdo sem zavítal ve čtvrteční odpoledni, mohl vidět, že celou podlahu pokrývá štěrk makadam. Na něj pracovníci stavební firmy položili kvůli odvětrání plastovou vrstvu Desan. Odvětrací kanálky budou totiž ústit do větracích komínů, které povedou až na půdu kostela. Na plast půjde beton, na něj polystyren, topení, beton a poté mramorová dlažba.

  Pokud chce někdo na dlažbu přispět, může si za tisícovkou "koupit" darovací poukaz. Dárce tak přispějče na úhradu jedné mramorové kachle dlažby. Za oknem fary je jedna k vidění. Je na ni cedulka s číslem, které se stále mění. Ve čtvrtek 16. června zde byla číslice 160. Co to znamená? Že se už prodalo 160 kachliček. Ještě jich jsou ale v nabídce stovky. Aby se totiž pokryly náklady, bylo by zapotřebí, aby si jednu kachli "zakoupilo" bezmála tisíc lidí.

  Text a foto: Lenka Fojtíková   

  Fotogalerie