#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pořiďte si draky a přijďte je pouštět na Antonínek!

  11.09.2019 - Draci na podzimní oblohu prostě patří. Ze strání a luk se nám pomalu vytrácí a je potřeba to napravit! Proto si co nejdřív draka udělejte či kupte a přijďte ho pouštět v neděli 6. 10. 2019 od 14.30 na Svatý..

  Říjnová duchovní obnova s františkány na téma NOVÁ EVANGELIZACE

  08.09.2019 - Františkáni z Uh. Hradiště zvou všechny na nedělní odpoledne 13. 10. 2019 na Svatý Antonínek.Tentokrát se můžete těšit na hosty ze Společenství při Dóme sv. Martina v Bratislavě. Program odpoledne:14.00..

  Město Štramberk slaví 660. výročí. Vzpomínat budou i na „našeho“ P. Šuránka

  03.09.2019 - Štramberk slaví významné jubileum 660 let od povýšení na město. Připomenou si i důležitou osobnost štramberské historie - P. Antonína Šuránka.V neděli 29. 9. v 16.00 ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého..

  Oprava kostela pokračuje

  Oprava farního kostela sv. Ondřeje je v plném proudu. Kdo sem zavítal ve čtvrteční odpoledni, mohl vidět, že celou podlahu pokrývá štěrk makadam. Na něj pracovníci stavební firmy položili kvůli odvětrání plastovou vrstvu Desan. Odvětrací kanálky budou totiž ústit do větracích komínů, které povedou až na půdu kostela. Na plast půjde beton, na něj polystyren, topení, beton a poté mramorová dlažba.

  Pokud chce někdo na dlažbu přispět, může si za tisícovkou "koupit" darovací poukaz. Dárce tak přispějče na úhradu jedné mramorové kachle dlažby. Za oknem fary je jedna k vidění. Je na ni cedulka s číslem, které se stále mění. Ve čtvrtek 16. června zde byla číslice 160. Co to znamená? Že se už prodalo 160 kachliček. Ještě jich jsou ale v nabídce stovky. Aby se totiž pokryly náklady, bylo by zapotřebí, aby si jednu kachli "zakoupilo" bezmála tisíc lidí.

  Text a foto: Lenka Fojtíková   

  Fotogalerie