#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Výzdoba oltáře při DOŽÍNKOVÉ POUTI

  16.08.2019 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Na Antonínku poděkujeme za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i 200 let od obnovy poutního místa

  31.07.2019 - Ke konci prázdnin neodmyslitelně patří děkovná pouť na Svatém Antonínku. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými plody z našich..

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Oslavili svátek sv. Václava na Antonínku

  Kaple sv. Antonína se dnes na Blatnické hoře stala jedním z míst, kde se slavil svátek sv. Václava. Modlitební Společenství P. Šuránka zde odpoledne uspořádalo adoraci. "V modlitbách jsme se zaměřili především na děti a mládež, které jsou budoucností našeho národa," uvedla hlavní organizátorka Sandra Bartoníková. Právě děti se samy do modliteb i zpěvu zapojily. Nejmladším účastníkem byl Dominik Bartoník, který včera oslavil druhé narozeniny, ale celou adoraci prospal. Na Antonínek si našli cestu i věřící středního a seniorského věku.

  Text a foto: Lenka Fojtíková 

  Fotogalerie