#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Společná křížová cesta na Antonínku

  24.02.2020 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ...Jednu křížovou cestu můžeme..

  Blatnická fara voní novotou.

  19.02.2020 - Od pondělka 17.2.2020 do dnešního dne středy 19.2.2020 probíhala v Blatnici na faře brigáda hlavně pro ženy. Nicméně se našla práce i pro muže. Jako brigádník se dokončovacích prací účastní i p. Zdeněk..

  I v březnu budou na Antonínku kněží prosit za vlastní posvěcení

  17.02.2020 - Březnové modlitební setkání kněží a věřících se koná v úterý 3. 3. 2020 od 15.00. Program: korunka k Božímu milosrdenstvímše svatáadorace Už jedenáctým rokem se skupina kněží schází zpravidla..

  Poutní zájezd do Padovy aneb Po stopách sv. Antonína

  Matice svatoantonínská ve spolupráci s CK Miklas Tour pořádají poutní zájezd PO STOPÁCH SV. ANTONÍNA PADUÁNSKÉHO.

  V letošním roce je tomu přesně 350 let, co byla poprvé na Svatém Antonínku sloužena mše svatá ke cti sv. Antonína Paduánského. Velmi brzy si na kopec našli cestu lidé z okolních vesnic, ale i vzdálenějších míst a začala se krajem šířit ke světci úcta. Skrze něho předkládali Bohu své radosti i těžkosti.

  Snahou je naplnit autobus lidmi z našeho kraje a okolí.
  Pokud se tak nestane do konce března 2020, nabídne CK možnost přihlášení široké veřejnosti.  

  Pojďme sv. Antonínu poděkovat za ta staletí,
  kdy vyprošoval ochranu pro pole, dospělé i děti.
  Vyprosit si Boží požehnání, do rodin lásku vroucí,
  živou víru pro Slovácko na léta budoucí.  

  Termín: 6.-11. 9. 2020
  Cena: 6000 Kč
  Kód zájezdu: 06090

  Program zájezdu:

  1. den (neděle): Odjezd odpoledne v 18 hod. z Blatnice pod Svatým Antonínkem přes Mikulov, Vídeň, Graz a hraniční přechod Tarvisio do Itálie pouze s bezpečnostními a hygienickými přestávkami.

  2. den (pondělí): Camposampiero - místo smrti sv. Antonína Klášter dell´Arcello, kostel sv. Petra, oratoř Madonna della Salute. Padova - prohlídka baziliky sv. Antonína Paduánského, mše svatá. Prohlídka baziliky sv. Justiny. Kapucín sv. Leopold Mandič - kostel, muzeum. Odjezd na ubytování k Forli. Ubytování v 3* hotelu, dvoulůžkové pokoje.

  3. den (úterý): Snídaně. Forli - poblíž klášter sv. Pavla v Montepaolo - kázání sv. Antonína při kněžském svěcení. Rimini - kázání rybám v ústí řeky Marecchie. San Marino na Monte Titano (755m) - městský stát, nejstarší demokracie, prohlídka - neoklasicistní bazilika, mše svatá, vládní budova, tři pevnosti, nákup likérů. Odjezd na nocleh.

  4. den (středa): Snídaně. Odjezd do Assisi. Celodenní prohlídka - bazilika sv. Františka, mše svatá. Bazilika svaté Kláry, katedrála sv. Rufina, Nový kostel, kostel P. Marie sopra Minerva, kostel sv. Damiána, kostel sv. Petra, kostel S. Maria Maggiore. Nocleh.

  5. den (čtvrtek): Snídaně. Odjezd do Florencie - celodenní prohlídka. Duomo (katedrála), baptisterium, sv. Vavřinec, Santa Maria della Novela (dominikáni), kostel sv. Kříže (františkáni) - mše svatá, kostel sv. Miniata (patron Florencie), galerie Uffizi. Večerní návrat.

  6. den (pátek): Kolem poledne příjezd do Blatnice

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem s klimatizací, 3x nocleh se snídaní, 2lůžkové pokoje (3* hotely), poplatek za vjezdy do Assisi, Florencie, pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu, pojištění proti úpadku CK, průvodce.
  Kněz, denně mše svatá.

  Cena nezahrnuje: Vstupy a kapesné 60-100 EUR, možnost večeří v restauraci, jedna za 11 eur.

  Změna programu vyhrazena.

  Přihláška je ke stažení v příloze (pod článkem) nebo přímo na webu CK Miklas Tour

  • Případné další nástupní místo bude zváženo dle seznamu přihlášených.
  • Veškerá přihlašovací agenda se koná přes CK Miklas Tour.
  •  Cestovní kancelář Miklas, Prostějov, Pešinova 21, tel. 736 631 736, 582 338 411

  Případné dotazy ze strany Matice svatoantonínské na tel:
  739 617 124 Marie Špirudová, 731 402 196 Alena Skřenková  

   

  Soubory ke stažení

  Fotogalerie