#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Plody z Vaší zahrádky mohou okrášlit dožínkovou pouť

  14.08.2018 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Při dožínkové pouti poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Těšit se můžeme i na kulturní program

  06.08.2018 - Poslední srpnovou neděli se na Svatém Antonínku bude konat tradiční dožínková pouť. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní a poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými..

  Před sedmdesáti lety zemřel na Antonínku fotograf Fráňa Huml

  01.08.2018 - Nad zárubní dveří v tzv. druhé sakristii kaple je umístěna pamětní deska, na které je napsáno: „Zde zemřel v pondělí 2. srpna 1948 v 18:25 hod. po celodenní práci v kapli sv. Antonína ve věku 48 let fotograf..

  Pozvánka na první mši svatou pro děti

   

  Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na první mši svatou pro děti ve školním roce 2013-14, která bude sloužena v pátek 13. září v 18h.

  Letošním školním rokem budou děti provázet velké osobnosti Starého zákona: Abrahám, Jakub, Josef a Mojžíš.

   

  I tento rok se mohou děti zapojit do soutěže o ceny, soutěž bude znovu rozdělena do dvou kategorií, mladší - od nejmenších po 2. třídu a starší - od 3. třídy nahoru. Mladší děti budou moci vyhrát cenu pouze za účast na mších svatých pro děti, starší budou muset prokázat i vědomosti. Ceny budou rozděleny na konci školního roku.

  Fotogalerie