#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Výzdoba oltáře při DOŽÍNKOVÉ POUTI

  16.08.2019 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Na Antonínku poděkujeme za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i 200 let od obnovy poutního místa

  31.07.2019 - Ke konci prázdnin neodmyslitelně patří děkovná pouť na Svatém Antonínku. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými plody z našich..

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  První prosebnou pouť farností doprovázel déšť

  Chladno, deštivo a pošmourno se podepsalo na nedělní prosebné pouti farnosti Veselí nad Moravou, kterou sloužil novokněz P. Ondřej Poštůlka, veselský kaplan. Počasí první májové neděli se rozhodně nepodobalo, a proto někteří svou pouť odložili na jindy.
   
  Hodinky ke svatému Antonínu Paduánkému si nenechala ujít skupina dětí spolu s P. Stodůlkou z farnosti Blatnice pod Svatým Antontonínkem, kteří dopoledne ve farním kostele přistoupili k 1. svatému příjímání. K dávné tradici patří, že se děti v slavnostní den společně sejdou ještě na Svatém Antonínku a svěří se pod ochranu svatého Antonína, patrona našeho kraje. Tentokrát však díky nevlídnému počasí nepřišli v krojích.
   
  Modlitba hodin se koná 9 neděl před svátkem sv. Antonína, před začátkem samotné bohoslužby.
   
  Fotogalerie na webu Člověk a víra
   

  Fotogalerie