#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Na domácí pouť zavítá biskup Antonín a po mši svaté se jmenovci sv. Antonína společně vyfotí

  22.05.2018 - Po staletí se věřící schází v den svátku svatého Antonína Paduánského na Svatém Antonínku.Letošní tzv. domácí pouť se uskuteční ve středu 13. června 2018. Mši svatou bude v 17.00 sloužit Mons. Antonín..

  Hlavní pouť prožijeme s arcibiskupem Janem. Odpolední program nabídne divadlo a hudební vystoupení

  22.05.2018 - Arcibiskup Stoajn prý s oblibou říkal: „V celé Evropě a na celé zeměkouli, kromě Padovy v Italii, není poutního místa k paduánskému Divotvůrci tak oblíbeného a tak navštěvovaného, jako jest náš svatý..

  VODA PRO ANTONÍNEK

  10.05.2018 - S obnovou vodního zdroje na Svatém Antonínku se po určitých letech potýkali i naši předci. Teď přišla řada na nás! Vyvrtání nové studny je vyčísleno na více než 200 000 Kč.Zapojili jsme se do programu ČSOB..

  Seminář P. Eliase Velly přilákal na čtyři stovky posluchačů

  V pátek dopoledne začal ve farním kostele sv. Ondřeje seminář P. Eliase Velly, který je zaměřený na vnitřní uzdravení. První zájemci o registraci začali přicházet už před sedmou hodinou ranní. O tři hodiny později byl už kostel zaplněný do posledního místa. Volno bylo jen v dětské místnosti.

  Při přednáškách i mši svaté bylo na mnohých účastnících vidět, že se Bůh dotýká jejich srdcí. O přestávkách otevřela své dveře kavárna v Domě Svaté Rodiny. Pro návštěvníky zde bylo připraveno mnoho dobrot, které donesly šikovné kuchařky.

  Na odbyt šly odpoledne také knihy v prodejně, která byla otevřená v přízemí fary. Největší zájem byl jednoznačně o všechny tituly P. Eliase Velly. Ten je pak zájemcům ve volných chvílích podepisoval. Před dveřmi jeho pokoje se rychle nakupila pořádná hromada knih. Kromě toho si po dopoledním programu udělal čas i na improvizovanou tiskovou konferenci na farní zahradě.

  V sobotu ráno bude kostel otevřen od 8 hod. První přednáška je naplánovaná na 9.30 hod. Předtím se mohou zájemci zúčastnit modlitby růžence

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie