#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Plody z Vaší zahrádky mohou okrášlit dožínkovou pouť

  14.08.2018 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Při dožínkové pouti poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Těšit se můžeme i na kulturní program

  06.08.2018 - Poslední srpnovou neděli se na Svatém Antonínku bude konat tradiční dožínková pouť. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní a poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými..

  Před sedmdesáti lety zemřel na Antonínku fotograf Fráňa Huml

  01.08.2018 - Nad zárubní dveří v tzv. druhé sakristii kaple je umístěna pamětní deska, na které je napsáno: „Zde zemřel v pondělí 2. srpna 1948 v 18:25 hod. po celodenní práci v kapli sv. Antonína ve věku 48 let fotograf..

  Seminář P. Eliase Velly přilákal na čtyři stovky posluchačů

  V pátek dopoledne začal ve farním kostele sv. Ondřeje seminář P. Eliase Velly, který je zaměřený na vnitřní uzdravení. První zájemci o registraci začali přicházet už před sedmou hodinou ranní. O tři hodiny později byl už kostel zaplněný do posledního místa. Volno bylo jen v dětské místnosti.

  Při přednáškách i mši svaté bylo na mnohých účastnících vidět, že se Bůh dotýká jejich srdcí. O přestávkách otevřela své dveře kavárna v Domě Svaté Rodiny. Pro návštěvníky zde bylo připraveno mnoho dobrot, které donesly šikovné kuchařky.

  Na odbyt šly odpoledne také knihy v prodejně, která byla otevřená v přízemí fary. Největší zájem byl jednoznačně o všechny tituly P. Eliase Velly. Ten je pak zájemcům ve volných chvílích podepisoval. Před dveřmi jeho pokoje se rychle nakupila pořádná hromada knih. Kromě toho si po dopoledním programu udělal čas i na improvizovanou tiskovou konferenci na farní zahradě.

  V sobotu ráno bude kostel otevřen od 8 hod. První přednáška je naplánovaná na 9.30 hod. Předtím se mohou zájemci zúčastnit modlitby růžence

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie