#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Poslední říjnová sobota patří dušičkové pouti

  15.10.2018 - V sobotu 27. října 2018 se na Svatém Antonínku dušičkovou poutí uzavře poutní sezóna.V 16:00 bude mši svatou sloužit P. Josef Jelínek, farář ze Vnorov a po ní bude následovat křížová cesta.Skončí poutní..

  Sobotní odpoledne s Pannou Marií

  14.10.2018 - Druhou říjnovou sobotu ovládlo ukázkové babí léto! Velkou chybu udělal ten, kdo zůstal zavřený za zdmi svých domovů. Více jak šest desítek z řad děti, mládeže a dospělých vyrazilo na Svatý Antonínek..

  Přijď/te na Antonínek na společnou modlitbu růžence

  05.10.2018 - Říjen je měsíc růžence a věřící jsou zvlášť vyzívání k tomu, aby se ho modlili častěji než jindy. Říjen je také měsícem, kdy si více připomínáme misie. Jedna z aktivit Papežských misijních..

  Seminář P. Eliase Velly přilákal na čtyři stovky posluchačů

  V pátek dopoledne začal ve farním kostele sv. Ondřeje seminář P. Eliase Velly, který je zaměřený na vnitřní uzdravení. První zájemci o registraci začali přicházet už před sedmou hodinou ranní. O tři hodiny později byl už kostel zaplněný do posledního místa. Volno bylo jen v dětské místnosti.

  Při přednáškách i mši svaté bylo na mnohých účastnících vidět, že se Bůh dotýká jejich srdcí. O přestávkách otevřela své dveře kavárna v Domě Svaté Rodiny. Pro návštěvníky zde bylo připraveno mnoho dobrot, které donesly šikovné kuchařky.

  Na odbyt šly odpoledne také knihy v prodejně, která byla otevřená v přízemí fary. Největší zájem byl jednoznačně o všechny tituly P. Eliase Velly. Ten je pak zájemcům ve volných chvílích podepisoval. Před dveřmi jeho pokoje se rychle nakupila pořádná hromada knih. Kromě toho si po dopoledním programu udělal čas i na improvizovanou tiskovou konferenci na farní zahradě.

  V sobotu ráno bude kostel otevřen od 8 hod. První přednáška je naplánovaná na 9.30 hod. Předtím se mohou zájemci zúčastnit modlitby růžence

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie