#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  16. Farní ples

  13.01.2019 - 16. Farní ples se konal v sobotu 12. ledna v Kulturním domě v Blatnici. Začal už v 17h programem pro děti, od 19h hrála Dechová hudba Blatnička. Ve 22,30 se konalo losování prvních třinácti cen z celkových..

  Postní duchovní obnova na Velehradě

  07.01.2019 - Matice svatoantonínská i tentokrát zve své členy i nečleny na postní duchovní obnovu.Opět nás bude doprovázet P. Pavel Lev Eliáš, OFMCap.Místo konání: Poutní a exerciční dům Stojanov na VelehraděZačátek:..

  Silvestr na Antonínku

  25.12.2018 - Silvestrovská půlnoční mše svatá je na Svatém Antonínku už letitou tradicí. Nejinak tomu bude i na sklonku roku L.P. 2018. Mši svatou 31. 12. bude sloužit P. Radim Kuchař, školní kaplan Stojanova gymnázia..

  Seminář P. Eliase Velly přilákal na čtyři stovky posluchačů

  V pátek dopoledne začal ve farním kostele sv. Ondřeje seminář P. Eliase Velly, který je zaměřený na vnitřní uzdravení. První zájemci o registraci začali přicházet už před sedmou hodinou ranní. O tři hodiny později byl už kostel zaplněný do posledního místa. Volno bylo jen v dětské místnosti.

  Při přednáškách i mši svaté bylo na mnohých účastnících vidět, že se Bůh dotýká jejich srdcí. O přestávkách otevřela své dveře kavárna v Domě Svaté Rodiny. Pro návštěvníky zde bylo připraveno mnoho dobrot, které donesly šikovné kuchařky.

  Na odbyt šly odpoledne také knihy v prodejně, která byla otevřená v přízemí fary. Největší zájem byl jednoznačně o všechny tituly P. Eliase Velly. Ten je pak zájemcům ve volných chvílích podepisoval. Před dveřmi jeho pokoje se rychle nakupila pořádná hromada knih. Kromě toho si po dopoledním programu udělal čas i na improvizovanou tiskovou konferenci na farní zahradě.

  V sobotu ráno bude kostel otevřen od 8 hod. První přednáška je naplánovaná na 9.30 hod. Předtím se mohou zájemci zúčastnit modlitby růžence

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie