#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Dušičková pouť

  15.10.2019 - V sobotu 26. října 2019 se na Svatém Antonínku DUŠIČKOVOU POUTÍ uzavře poutní sezóna.V 16:00 bude mši svatou sloužit P. Antonín Bachan z Hluku za všechny zemřelé členy Matice svatoantonínské. Po bohoslužbě..

  "Milion dětí se modlí růženec." Přijdeš 19. 10. i TY?

  10.10.2019 - "Když se milion dětí bude modlit růženec, svět se změní." P. Pio  Minulý rok jsme se setkali poprvé v rámci aktivity „Milion dětí se modlí růženec." Ve světě se však děti a mládež ke společné modlitbě..

  Listopadová připomínka výročí úmrtí P. Šuránka

  09.10.2019 - Kněží a věřící se sejdou v kostele sv. Jakuba Staršího v Ostrožské Lhotě v úterý 5. listopadu 2019 u příležitosti 37. výročí úmrtí P. Šuránka. Společná modlitba začne v 16.00 Korunkou k Božímu..

  Svatý Antonínek zažil Svatodušní koncert.

  Kolik lidí sem už přišlo a našlo tu útěchu. A kolik toto úžasné místo navštěvuje stále a pokaždé odejde znovu naplněni klidem načerpaným na tomto místě. Krásná kaple na kopci svatého Antonína se zaplnila také v neděli devátého června, kde si návštěvníci poslechli Svatodušní koncert Svatý Antonínek. 

  Koncert na kopci svatého Antonína zorganizoval Blatničan Antonín Bogar. Na pomoc si přitom přizval mnoho známých a vynikajících muzikantů z Hradišťska. "Konkrétně se znám s Jitkou Janálovou, se kterou jsem si párkrát zahrál i zazpíval, a taky se potkáváme na kulturních akcích v Hradišti," řekl.  

  Zhruba před rokem se svěřil, že má v plánu uspořádat koncert na Antonínku. "Dali jsme hlavy dohromady a tak vzniklo vlastně vokální trio, které si později dalo název Tres ex nobis," vysvětlil Antonín Bogar. 

  Dojemně a procítěně trio Tres ex nobis svou premiéru zazpívalo s písněmi Adama Michny z Otradovic, Francisco Guerrero, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Cristóbala de Moralese, Giovanni Batista Martiny, J.S. Bacha, F.L. Lucianiho, Mariano Garau a Miroslava Hromádky.

  K tomu přizval houslisty Marka Pavlicu a Martina Janála. I tady pomohla Miroslava Janálová, maminka Matina, která oba talentované muzikanty domluvila. 

  Po hezkém pěveckém vystoupení zazněly varhany v rukou Zdeňka Hanáčka. Blatničana, který je uznávaným učitelem v Základní umělecké škole ve Veselí nad Moravou a také skvělým hudebníkem. Antonín Bogar dodal, že varhany na Antonínku jsou spíš nástroj na doprovázení lidového zpěvu, takže to, co z nich dokázal Zdeněk dostat je malý zázrak. 

  Koncert měl nenapodobitelnou atmosféru a návštěvníci kostela odcházeli spokojeni s krásným hudebním zážitkem.

   

  Text a foto: Zuzana Skočíková. 

  Fotogalerie