#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Matiční pouť s námi 2. 6. oslaví P. Zdeněk Jančařík, SDB

  22.05.2019 - Pouť Matice svatoantonínské se v letošním roce uskuteční v neděli 2. 6. 2019. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Zdeněk Jančařík, Salesián Dona Boska. Naše poutní místo mu určitě není úplně cizí..

  Ovdovělí se i letos setkají na Antonínku

  20.05.2019 - První setkání ovdovělých v naší arcidiecézi se konalo v roce 2012. Od té doby se společenství rozrostlo a ženám i mužům, kteří ztratili své partnery, nabízí širokou škálu aktivit.V letošním roce se..

  Svatodušní koncert na Antonínku

  20.05.2019 - Na svatodušní neděli 9. 6. 2019 v 19:00hod. se uskuteční v kapli na Antonínku koncert duchovní hudby. Účinkovat budou: Tres ex nobis ( vokální trio )                          Martin Janál a Marek..

  Věřící děkovali nejen za úrodu

  Věřící při Děkovné pouti na Svatém Antonínku děkovali nejen za plody země, ale také za všechny milosti, jimiž nás Bůh každý den zahrnuje. Mši svatou od 9 hod. sloužil už tradičně farář z Ostrožské Lhoty P. Miroslav Reif.

  Hlavní mši svatou potom celebroval ředitel radia Proglas P. Martin Holík, který na kopec připutoval v procesí pěšky. Přítomným připomněl oběti zemětřesení v Itálii, na které při bohoslužbě pamatoval. Na závěr mše svaté předal správce blatnické farnosti P. Zdeněk Stodůlka řediteli radia symbolický šek na 66 000 Kč. Peníze v průběhu roku věnovali v kapli do kasičky s názvem Chléb svatého Antonína lidé, kteří sem připutovali.Odpoledne následovala krátká adorace se svátostným požehnáním. Poté poutní odpoledne zakončilo divadelní vystoupení herců ze Slavkova u Brna Popelka Nazaretská.

  I letos na pouť připutovalo více než  sto krojovaných z různých regionů nejen Slovácka, ale třeba také ze Slovenska. Celý den doprovázelo nádherné počasí, takže návštěvníci mohli po celou dobu obdivovat nádhernou výzdobu okolo oltáře, kterou připravily z darů země blatnické ženy v čel s paní Marií Perutkovou, za což jim patří velký dík. 

  Text a foto: Lenka Fojtíková

   

  Další fotografie jsou zde

  A dále zde

  Na Facebooku je možné vidět velké množství fotek z Děkovné pouti tady

  Fotogalerie