Foto Eva Hlůšková

Galerie

Článek a foto na webu Charity UH

V neděli odpoledne 2. 10. 2022 se na Svatém Antonínku uskutečnila tradiční „Drakiáda“ a to díky pořadatelům z Matice svatoantonínské, Domácího hospice Antonínek a samozřejmě spoustě dobrovolníků z okolních obcí, bez kterých by se akce neobešla.

Děti společně se svými rodiči či prarodiči mohli kromě pouštění draků plnit různé úkoly na deseti stanovištích. Po splnění všech úkolů na ně čekala v cíli sladká odměna a také možnost si opéct špekáček na ohništi u myslivecké chaty pod bedlivým dozorem hasičů z Blatnice. Nechybělo ani občerstvení v podobě teplého čaje a různých druhů buchet a vdolků, které nám věnovali naši dobrovolníci. Buchty byly výborné a všem příchozím moc chutnaly.

V rámci stanovišť, které připravila organizace Centrum duha z Ostrožské Nové Vsi, si děti a dospělí mohli vyzkoušet sportovní i vědomostní disciplíny, lanové překážky, zacvičit si se zvířátky, zdokonalit se v recyklování, potrénovat svoje smysly nebo si vyrobit krásnou dekoraci z přírodních materiálů.
Samozřejmě nechybělo stanoviště první pomoci, které si připravili členové Charity Uherský Brod. Zde si všichni zájemci mohli vyzkoušet obvazovou techniku, resuscitaci na dvou figurínách, práci s automatickým defibrilátorem (AED), který zapůjčil dobrovolný spolek Rescue SAR Morava, a také se podívat do sanitky RZP (rychlé zdravotnické pomoci), kterou nám přivezla na ukázku Uherskohradišťská záchranná služba.
Na posledním stanovišti děti mohly nakouknout do hasičského auta a seznámit se s prací dobrovolných hasičů z Blatnice pod Svatým Antonínkem.

V rámci doprovodného programu se všichni zájemci mohli svést na třech krásných koních ze soukromé stáje Katky Novotné, vyzkoušet si jízdu na čtyřkolkách, které obsluhovali členové dobrovolnického spolku Rescue SAR Morava, nebo si zaskotačit na skákacím hradu, který zapůjčila KDU-ČSL z Hluku.

Během nedělního odpoledne bylo sluníčko sice schované za mraky, ale foukal ten správný vítr, který dopřál, aby oblohou antonínského kopce brázdilo stovky nejrůznějších draků, zakoupených, ale i ručně vyrobených. I když po dvou hodinách vyhnal všechny přítomné krátký, avšak intenzivní déšť a akci tímto předčasně ukončil, dovolujeme si říci, že drakiáda byla velmi vydařená, takže příští rok na viděnou.

A protože to byla benefiční akce pro Domácí hospic Antonínek nemohli chybět ani pracovníci ze samotného hospice, kteří velmi ochotně odpovídali na četné dotazy týkající se hospicové a paliativní péče v našem kraji.

POMOZTE NÁM POMÁHAT!
DĚKUJEME.

Eva Hlůšková