#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Křížová cesta na Antonínku nám slouží už sedmdesát let

  20.03.2019 - Na faru v Blatnici přišel e-mail a v něm malá prosba. Pán z Kutné Hory, který už 20 let navštěvuje a mapuje křížové cesty v přírodě, prosil o informace, které se týkají té naší na Svatém Antonínku..

  Pozvání na křížovou cestu

  05.03.2019 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ... Jednu křížovou cestu můžeme..

  Nahlédněte do posledního čísla našeho občasníku

  05.03.2019 - Poutník svatoantonínksý je občasník vydávaný Maticí svatoantonínkskou od roku 1999 pro potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Poslení číslo naleznte v příloze.Starší čísla jsou ke čtení..

  Byl jsem muslimem

  Byl jsem muslimem
  Naem Fazal se narodil v Pákistánu a vyrůstal v Kuvajtu jako pravověrný muslim hledící si svých náboženských povinností. V roce 1992, po první válce v Perském zálivu, se odstěhoval do Spojených států amerických a zde za dramatických okolností prožil obrácení ke Kristu.     Tuto knihu i další si můžete vypůjčit ve farní knihovně.

  Smrt nemá poslední slovo
  Chiara a Enrico čekají třetí dítě. Dvě první děti zemřely krátce po narození, ale nyní se Chiara a Enrico už těší na narození syna Francesca. V pátém měsíci těhotenství však Chiaře našli lékaři nevyléčitelný nádor. Jejich příběh, který je silným svědectvím o velkém utrpení i o velké lásce už v Itálii i jinde zasáhl tisíce lidí.

  Otec dětí ulice
  Kniha vypráví o jezuitském knězi Georgu Sporschillovi (nar. 1946 v Rakousku), který zasvětil svůj život službě opuštěným dětem a nejchudším rodinám, nejprve ve Vídni, posléze v Rumunsku, v Moldávii a Bulharsku. Jeden příběh za všechny: Willy, chlapec z Vídně, kterého  poznal na začátku osmdesátých let. Stál vždycky jednou nohou v kriminále. Pak ale začal svůj život postupně narovnávat. A už léta jde po krásné duchovní cestě…

  Karel Foucauld
  Karel Foucauld (1858–1916) zemřel mučednickou smrtí na Sahaře před sto lety. Svou životní cestu hledal bratr Karel klopotně. Studoval prestižní vojenskou školu, proslavil se zeměpisnou výpravou do Maroka, vstoupil k trapistům, aby za pár let zjistil, že hledá jiný způsob následování. Usadil se jako poustevník v Nazaretě, ale nakonec odešel na Saharu. Až po čtyřicítce se nechal vysvětit na kněze, stále toužil založit komunitu, ale nikdy nezískal jediného učedníka.  Až léta po jeho smrti vznikly fraternity Malých bratří a Malých sester Ježíšových. Roku 2005 jej papež Benedikt XVI. zapsal mezi blahoslavené. Bratr Karel byl od svého obrácení doslova fascinován Kristem, chtěl se mu připodobnit úplně ve všem. Kéž by touto fascinací „nakazil“ všechny, kdo knihu budou číst.

  Zázraky se opravdu dějí
  Málokterá žena změnila život tolika kněží po celém světě jako irská sestra Briege McKenna. Zajímavé je, že v době, kdy se mnohé katolické ženy v USA domáhají práva na svěcení, sestra Briege se cítí povolána kněze ze všech sil podporovat. Už několik desetiletí cestuje po celém světě a slouží jim Božím slovem a modlitbou za uzdravení.
  Jejím největším darem je schopnost zvát druhé k obrácení, probouzet v nich touhu po tom, aby i v jejich životě byl Ježíš na prvním místě. Bůh sám pak doprovází její svědectví znameními a zázraky, jak to dělal v dobách apoštolů. 

  Fotogalerie