#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Matiční pouť s námi 2. 6. oslaví P. Zdeněk Jančařík, SDB

  22.05.2019 - Pouť Matice svatoantonínské se v letošním roce uskuteční v neděli 2. 6. 2019. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Zdeněk Jančařík, Salesián Dona Boska. Naše poutní místo mu určitě není úplně cizí..

  Ovdovělí se i letos setkají na Antonínku

  20.05.2019 - První setkání ovdovělých v naší arcidiecézi se konalo v roce 2012. Od té doby se společenství rozrostlo a ženám i mužům, kteří ztratili své partnery, nabízí širokou škálu aktivit.V letošním roce se..

  Svatodušní koncert na Antonínku

  20.05.2019 - Na svatodušní neděli 9. 6. 2019 v 19:00hod. se uskuteční v kapli na Antonínku koncert duchovní hudby. Účinkovat budou: Tres ex nobis ( vokální trio )                          Martin Janál a Marek..

  Byl jsem muslimem

  Byl jsem muslimem
  Naem Fazal se narodil v Pákistánu a vyrůstal v Kuvajtu jako pravověrný muslim hledící si svých náboženských povinností. V roce 1992, po první válce v Perském zálivu, se odstěhoval do Spojených států amerických a zde za dramatických okolností prožil obrácení ke Kristu.     Tuto knihu i další si můžete vypůjčit ve farní knihovně.

  Smrt nemá poslední slovo
  Chiara a Enrico čekají třetí dítě. Dvě první děti zemřely krátce po narození, ale nyní se Chiara a Enrico už těší na narození syna Francesca. V pátém měsíci těhotenství však Chiaře našli lékaři nevyléčitelný nádor. Jejich příběh, který je silným svědectvím o velkém utrpení i o velké lásce už v Itálii i jinde zasáhl tisíce lidí.

  Otec dětí ulice
  Kniha vypráví o jezuitském knězi Georgu Sporschillovi (nar. 1946 v Rakousku), který zasvětil svůj život službě opuštěným dětem a nejchudším rodinám, nejprve ve Vídni, posléze v Rumunsku, v Moldávii a Bulharsku. Jeden příběh za všechny: Willy, chlapec z Vídně, kterého  poznal na začátku osmdesátých let. Stál vždycky jednou nohou v kriminále. Pak ale začal svůj život postupně narovnávat. A už léta jde po krásné duchovní cestě…

  Karel Foucauld
  Karel Foucauld (1858–1916) zemřel mučednickou smrtí na Sahaře před sto lety. Svou životní cestu hledal bratr Karel klopotně. Studoval prestižní vojenskou školu, proslavil se zeměpisnou výpravou do Maroka, vstoupil k trapistům, aby za pár let zjistil, že hledá jiný způsob následování. Usadil se jako poustevník v Nazaretě, ale nakonec odešel na Saharu. Až po čtyřicítce se nechal vysvětit na kněze, stále toužil založit komunitu, ale nikdy nezískal jediného učedníka.  Až léta po jeho smrti vznikly fraternity Malých bratří a Malých sester Ježíšových. Roku 2005 jej papež Benedikt XVI. zapsal mezi blahoslavené. Bratr Karel byl od svého obrácení doslova fascinován Kristem, chtěl se mu připodobnit úplně ve všem. Kéž by touto fascinací „nakazil“ všechny, kdo knihu budou číst.

  Zázraky se opravdu dějí
  Málokterá žena změnila život tolika kněží po celém světě jako irská sestra Briege McKenna. Zajímavé je, že v době, kdy se mnohé katolické ženy v USA domáhají práva na svěcení, sestra Briege se cítí povolána kněze ze všech sil podporovat. Už několik desetiletí cestuje po celém světě a slouží jim Božím slovem a modlitbou za uzdravení.
  Jejím největším darem je schopnost zvát druhé k obrácení, probouzet v nich touhu po tom, aby i v jejich životě byl Ježíš na prvním místě. Bůh sám pak doprovází její svědectví znameními a zázraky, jak to dělal v dobách apoštolů. 

  Fotogalerie