#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Výzdoba oltáře při DOŽÍNKOVÉ POUTI

  16.08.2019 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Na Antonínku poděkujeme za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i 200 let od obnovy poutního místa

  31.07.2019 - Ke konci prázdnin neodmyslitelně patří děkovná pouť na Svatém Antonínku. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými plody z našich..

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Na Antonínku budou kapucíni!

  Po dlouhých desetiletích se splní sen P. Antonína Šuránka. Tento ctitel sv. Antonína na Blatnické hoře totiž toužil, aby zde působili kapucíni. A nyní sem přijedou. Sice jen na víkendovou duchovní obnovu, ale přesto...

  Víkendová duchovní obnova se na Antonínku uskuteční od pátku 10. června do neděle 12. června. Povede ji kapucínský kněz P. Felix Tkáč z Bratislavy a bude na téma křtu. Třídenní program odstartuje v pátek v 17 hod. Poté bude od 20 hod. následovat adorace, kterou už potřetí připravuje modlitební Společenství P. Antonína Šuránka.

  "Je to pro nás velká radost, že budeme moct mezi sebou přivítat tohoto kapucínského kněze. Budeme rádi, když tentokrát povede adoraci on sám," uvedla za modlitební společenství P. Šuránka Hana Reichsfeldová. I tentokrát bude možnost v průběhu adorace využít možnost přímluvné modlitby.

  Duchovní obnova bude pokračovat v sobotu a neděli. Začátek je naplánován vždy na 9. hod. ráno. Program pak vyvrcholí v neděli 12. června koncertem. Na Antonínku začne v 17 hod. Vystoupí Gospel Choir Brno a zahrají i zazpívají Kapucíni a Stanlye z Bratislavy. Koncert se uskuteční v rámci duchovně-kulturního projektu "Na Blatnické hoře" a jeho výtěžek poputuje na obnovu tohoto poutního místa.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie