#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Členové moravských matic se v dubnu setkají na Svatém Hostýně

  12.02.2019 - V letošním roce se už po šesté setkají členové moravských matic na společné pouti. Tentokrát bude hostitelem poutní místo Svatý Hostýn. Pouť se uskuteční v neděli Božího Milosrdenství 28. 4. 2019. ..

  Štramberáci nám přiblíží život a odkaz P. Šuránka

  30.01.2019 - Již nyní Vás srdečně zveme v neděli 19. května 2019 na Svatý Antonínek. Po mši svaté (cca v 16.00) zde s komponovaným pořadem Vzpomínky na pátera Antonína Šuránka vystoupí štramberský Chrámový sbor..

  Františkánské odpoledne

  27.01.2019 - Nezapomeňme si v diářích poznačit akci, na kterou nás srdečně zvou františkánští terciáři. V sobotu 1. června 2019 můžeme na Svatém Antonínku opět pospolu prožít krásné odpoledne. Na stejný den připadá..

  Na Antonínku budou kapucíni!

  Po dlouhých desetiletích se splní sen P. Antonína Šuránka. Tento ctitel sv. Antonína na Blatnické hoře totiž toužil, aby zde působili kapucíni. A nyní sem přijedou. Sice jen na víkendovou duchovní obnovu, ale přesto...

  Víkendová duchovní obnova se na Antonínku uskuteční od pátku 10. června do neděle 12. června. Povede ji kapucínský kněz P. Felix Tkáč z Bratislavy a bude na téma křtu. Třídenní program odstartuje v pátek v 17 hod. Poté bude od 20 hod. následovat adorace, kterou už potřetí připravuje modlitební Společenství P. Antonína Šuránka.

  "Je to pro nás velká radost, že budeme moct mezi sebou přivítat tohoto kapucínského kněze. Budeme rádi, když tentokrát povede adoraci on sám," uvedla za modlitební společenství P. Šuránka Hana Reichsfeldová. I tentokrát bude možnost v průběhu adorace využít možnost přímluvné modlitby.

  Duchovní obnova bude pokračovat v sobotu a neděli. Začátek je naplánován vždy na 9. hod. ráno. Program pak vyvrcholí v neděli 12. června koncertem. Na Antonínku začne v 17 hod. Vystoupí Gospel Choir Brno a zahrají i zazpívají Kapucíni a Stanlye z Bratislavy. Koncert se uskuteční v rámci duchovně-kulturního projektu "Na Blatnické hoře" a jeho výtěžek poputuje na obnovu tohoto poutního místa.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie