#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Dušičková pouť

  15.10.2019 - V sobotu 26. října 2019 se na Svatém Antonínku DUŠIČKOVOU POUTÍ uzavře poutní sezóna.V 16:00 bude mši svatou sloužit P. Antonín Bachan z Hluku za všechny zemřelé členy Matice svatoantonínské. Po bohoslužbě..

  "Milion dětí se modlí růženec." Přijdeš 19. 10. i TY?

  10.10.2019 - "Když se milion dětí bude modlit růženec, svět se změní." P. Pio  Minulý rok jsme se setkali poprvé v rámci aktivity „Milion dětí se modlí růženec." Ve světě se však děti a mládež ke společné modlitbě..

  Listopadová připomínka výročí úmrtí P. Šuránka

  09.10.2019 - Kněží a věřící se sejdou v kostele sv. Jakuba Staršího v Ostrožské Lhotě v úterý 5. listopadu 2019 u příležitosti 37. výročí úmrtí P. Šuránka. Společná modlitba začne v 16.00 Korunkou k Božímu..

  Pěší pouť na posvátný Velehrad

   
  Časně zrána se ve čtvrtek 4. 7. dostavilo na Svatý Antonínek 19 poutníků v plné síle, kteří se po krátké modlitbě vydali přes Ostrožskou Lhotu na posvátný Velehrad. Hned pod kopcem se naše skupina rozrostla o 8 dalších spolupoutníků. Tři maminky se svými ratolestmi - budoucím druhákem, dvěma téměř školáky a dalším bylo 4,5 a 4 roky. Skupina „školkáčků" mohla být ještě větší, ale pro nemoc se nemohla zúčastnit rodinka Pavelkova, která doposud nevynechala ani jeden ročník.
   
  Pěší pouť na Velehrad pořádala Matice už sedmým rokem. Co se týče počtu poutníků, nemůžeme se srovnávat se zástupem lidí, kteří na Velehrad připutují od Svatého Kopečku a Hostýna. Ovšem naše sestava je velmi pestrá. Nejen věkové, ale i co se týče bydliště jednotlivců. Poutníci pocházeli nejen z blízkých a vzdálenějších farností, ale i Mladé Boleslavi, Prahy ... a dalších koutů naší vlasti. Tentokrát však byla mezinárodní! Šel s námi Mauricius z daleké Kolumbie!
   
  Dětem kupodivu nedělala cesta žádné problémy. Při zpěvu, povídání a modlitbě uběhla velmi rychle. Ve Starém Městě se k nám přidala jedna poutnice a téměř před „branami" Velehradu další tři.
  Po příchodu na Velehrad a mši svaté měl každý individuální program. Část nás zůstala přes noc a přidali jsme se k zástupu věřících a přidali jsme se k oslavám ke cti sv. Cyrila a Metoděje.
   
  Poutní cestu ze Svatého Antonínku (a opačně) si může každý projít kdykoli sám. Na tu společnou pouť si budeme muset všichni zase celý rok počkat.  
   
  Fotogalerie Vojty Pospíšila na webu Člověk a Víra
   
  Události v regionech - reportáž ČT zde
   
   

  Fotogalerie