#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Výzdoba oltáře při DOŽÍNKOVÉ POUTI

  16.08.2019 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Na Antonínku poděkujeme za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i 200 let od obnovy poutního místa

  31.07.2019 - Ke konci prázdnin neodmyslitelně patří děkovná pouť na Svatém Antonínku. Při mši svaté poděkujeme za úrodu a přijatá dobrodiní. Poutní areál se rozzáří barvami lidových krojů a různými plody z našich..

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Výtěžek z drakiády podpoří dětský domov

  Na Antonínek se v nedělním odpoledni přišlo pobavit sedm stovek dětí a dospělých. Cestu si sem našli z jednatřiceti obcí. Na padesát mladých lidí připravilo ve spolupráci s Maticí Svatoantonínskou devět stanovišť se spoustou her a zábavy. Kromě toho si malí i dospělí pouštěli po celém kopci draky. Ženy pro příchozí napekly buchty.

  Výtěžek z dobrovolných příspěvků dosáhl sedmi tisíc korun a bude věnován Dětskému domovu v Uherském Ostrohu. "Děkujeme všem štědrým dárcům i sponzorům," řekla za organizátory zdařilé akce Alžběta Baroňová. Akci podpořily Město Hluk, Obce Blatnička a Ostrožská Lhota, Matice Svatoantonínská, Potraviny Duha, KDU - ČSL, firma Czech Building Services, Cukrářství Budařovi, Dolňácko a.s. Hluk, Drumas, Ostrožsko a.s. Ostrožská Lhota a Potraviny Tomáš a Monika Nemravovi.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie