#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Vánoční Půlnoční mše v Blatnici roku - 2019

  10.12.2019 - Na letošní půlnoční zazní v Blatnici Laštůvkova mše vánoční. Již od 11. listopadu se schází každé pondělí pod vedením varhaníka a sbormistra Zdeňka Hanáčka blatnický chrámový sbor, aby secvičil..

  Silvestrovská půlnoční

  27.11.2019 - Půlnoční mši svatou bude 31. 12. 2019 na Svatém Antonínku sloužit P. Radim Kuchař, spirituál Stojanova gymnázia na Velehradě. Více o tradici půlnočních na Antonínku zdeModlitba na konci roku Dobrý Bože..

  Vánoce klepou na dveře. Kdy bude na Antonínku otevřeno?

  27.11.2019 - Kaple na Svatém Antonínku je přístupná 365 dnů v roce!  Od 24. 12. 2019 do 2. 2. 2020 bude navíc PRODLOUŽENÁ OTEVÍRACÍ DOBA. Vycházíme tak vstříc především rodinám s malými dětmi, pro které je určitě..

  Výtěžek z drakiády podpoří dětský domov

  Na Antonínek se v nedělním odpoledni přišlo pobavit sedm stovek dětí a dospělých. Cestu si sem našli z jednatřiceti obcí. Na padesát mladých lidí připravilo ve spolupráci s Maticí Svatoantonínskou devět stanovišť se spoustou her a zábavy. Kromě toho si malí i dospělí pouštěli po celém kopci draky. Ženy pro příchozí napekly buchty.

  Výtěžek z dobrovolných příspěvků dosáhl sedmi tisíc korun a bude věnován Dětskému domovu v Uherském Ostrohu. "Děkujeme všem štědrým dárcům i sponzorům," řekla za organizátory zdařilé akce Alžběta Baroňová. Akci podpořily Město Hluk, Obce Blatnička a Ostrožská Lhota, Matice Svatoantonínská, Potraviny Duha, KDU - ČSL, firma Czech Building Services, Cukrářství Budařovi, Dolňácko a.s. Hluk, Drumas, Ostrožsko a.s. Ostrožská Lhota a Potraviny Tomáš a Monika Nemravovi.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie