#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Cyklopoutníci budou poznávat poutní místa Moravy. První zastávku mají na Antonínku!

  03.08.2020 - Na Antonínku je stále živo! Během léta počet poutníků a turistů vždycky vzroste. Někteří přijedou autem či autobusem, jiní připutují pěkně po svých a zástup cyklistů byl byl pěkně dlouhý. V sobotu..

  V červnu vyšlo další číslo Poutníku svatoantonínského

  13.07.2020 - Začátkem června vyšlo nové číslo naše občasníku. Poutník svatoantonínský vydává Matice svatoantonínská už 22 let pro vnitřní potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Nejnovější číslo..

  Pouť nemocných

  08.07.2020 - V neděli 12. 7. 2020 se v 15.00 koná na Svatém Antonínku Pouť nemocných. Mši svatou s udílením svátosti Pomazání nemocných slouží P. Zdeněk Stodůlka, farář v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Věřící..

  Výtěžek z drakiády podpoří dětský domov

  Na Antonínek se v nedělním odpoledni přišlo pobavit sedm stovek dětí a dospělých. Cestu si sem našli z jednatřiceti obcí. Na padesát mladých lidí připravilo ve spolupráci s Maticí Svatoantonínskou devět stanovišť se spoustou her a zábavy. Kromě toho si malí i dospělí pouštěli po celém kopci draky. Ženy pro příchozí napekly buchty.

  Výtěžek z dobrovolných příspěvků dosáhl sedmi tisíc korun a bude věnován Dětskému domovu v Uherském Ostrohu. "Děkujeme všem štědrým dárcům i sponzorům," řekla za organizátory zdařilé akce Alžběta Baroňová. Akci podpořily Město Hluk, Obce Blatnička a Ostrožská Lhota, Matice Svatoantonínská, Potraviny Duha, KDU - ČSL, firma Czech Building Services, Cukrářství Budařovi, Dolňácko a.s. Hluk, Drumas, Ostrožsko a.s. Ostrožská Lhota a Potraviny Tomáš a Monika Nemravovi.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie